Yorumlar
(Feedback)

Benim için sizin yorumlarınız ve görüşleriniz çok önem taşımakta.

Aynı zamanda pipolarımı kullanan değerli dostlarım pipoları hakkında da yorum yaparlar ise çok sevinirim.

Yorumlar
(Feedback)
&rdquo hakkında 47 yorum

 1. ellerine sağlık ustam diyerek söze başlayalım :) bu poker sahip olduğum pipolarımın içinde en kaliteli olanı desem abartmamış olurum sanırım. kolay kolay ısıtamazsınız bu pipoyu , sigara gibi körüklersen ancak o zaman ısınır. o da doğasına aykırı zaten piponun :) ağızlıkla piponun birleştiği yer ve geçişler o kadar tamamlıyor ki birbirini sanırsın kökle kabuk :) tekrar ellerine sağlık birol salman. en yakın zamanda tekrar bir pipo da görüşmek dileğiyle…

 2. Eşimin bana doğumgünü hediyesi olarak sürpriz yaptığı bu pipo samimiyetle söyleyebilirim ki şuana kadar içtiğim en iyi 3 pipodan biri.
  Eline sağlık Birol Bey.

 3. Freehand poker ile birlikte ulaştı elime bu pipo. Tam anlamı ile bir marka. Renklerin uyumu fotoğraflardan çok çok daha güzel. . Dunhill standart mixture ile birleşince hissedilen keyif paha biçilemez. Tekrar teşekkürler üstad…

 4. Sevgili Dostlar,
  Birol ustamdan 1 adet bliard pipo alarak ilk “handmade” pipo sahibi oldum. Ve ayklarım yerden kesildi. Yerden kesildi diyorum kelimenin tam manasıyla bu doğru aldığım keyif çok yüksek.
  Hakikaten sıra ona gelsin diye bekler oldum. Gelincede bulutların üstüne çıkıyorum.

  Burada huzurunuzda Birol ustama bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

 5. Siteyi gezerken pokeri gördüm ve hayran oldum ve nihayet bir Birol Salman pokere sahip oldum. Ilk dolumu yarım olarak bugün yaptım. Şahane güzel bir içim. Teşekkürler Birol abim.

 6. Bence Türkiyenin bir numaralı pipo ustasıdır; kendisinden bugün dördüncü pipomu aldım ve koleksiyonumun en nadide pipoları olarak keyifle kullanıyorum. inanın yakmaya kıyamıyor insan . Kullandığı ağaç ve tüm aksesuarlar en üst seviyede ve en önemlisi Birol ustanın sanatıyla birbirine uyumlandırılması ve..bir piponun ortaya çıkması..Birol usta ellerine sağlık nice pipolara…Dünya çapında bir sanatkar Tebrikler..

 7. Ustaların ustası, üstadların üstadı eline,emeğine,ilmine sağlık.iyi ki varsın hep ol

 8. Yaklaşık bir yıldır pipo kullanıyorum, Birol ustayla face’de tanıştık. Sağolsun tütün çeşitleri ve tadları hakkında çok yardımcı oldu ve olmaya devam ediyor. İki ay önce kendisine poker pipo yaptırdım. Pipoyu hızlı içen birisi olmama rağmen ısınması çok iyi, sulanma hiç yok, ağızlığı akrilikten ilk defa kullanılıyorum sanki dumanı daha da soğutuyor, dil yanması hiç yok , içimi çok rahat yormuyor belki biraz yorsa daha mı iyi olur diye düşünürken kendisinden volkano pipoyu sipariş ettim dört gözle bekliyorum…

 9. Pipoyu henüz fazla deneyemedim 2 içim yapabildim sadece .Aceleye getirmekte istemedim kıyamadım açıkçası.
  Ama şunu açık yüreklilikle belirtmeliyimki elimdeki pipoların (Savinelli,Peterson,Stanwel,Big Ben vs 20 adet kadar) yanında şimdiden 1 numara.Sonrasını düşünemiyorum bile.Tam dolum içim yaptıktan sonra alıştırma evresinden sonra-Daha detaylı yazaçağım.Şimdiden teşekkürler eline sağlık .Sizin pipolarınız için yazılanlar boşuna değilmiş bundan sonra BS pipoların dışında pipo beğenmek zor olacak. :D

 10. Calumet pipo eşimin doğum günü hediyesiydi. Bence bir erkeğe verilebilecek en güzel hediyelerden birisi pipodur, en güzel pipo ise Birol Salman el yapımı pipodur.

  Son derece memnun kaldım; el işçiliği mükemmel. ağızlık kısmı 3 parça, farklı renk akrilikler birbirini tamamlayacak şekilde mükemmel bir desen oluşturuyor. ağızlık kısmında ayrıca gümüş halka kullanılmış, parlıyor. deenleri seyretmeye ve incelemeye bayılıyorum.

  hazne kısmı çok geniş, bol miktarda tütün alıyor, içimi güzel, ısınma yapmıyor, tam avucuma oturuyor. birol bey bir de pipo standı yapmış, pipo ile birlikte biblo gibi kullanıyorum, evime güzellik katıyor. Birol beyin el yapımı pipolarını tavsiye ederim

 11. BS Freehand Poker (sanat eserinin)sahibi olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.69 gram olduğunu gördüğümde bir pipo için ağır olduğunu düşünmüştüm ancak kargo paketini aldığımda ” kesin çaldılar pipoyu ” diye içimden geçirdim :) pipoyu ele aldığımda hafifliği beni çok şaşırttı.Çok kaliteli bir kök olduğu kökün kesiminin olması gerektiği gibi olduğu çizgilerden anlaşılmakta.Rustiğin ayrı bir güzellik kattığı da bir gerçek.Hazne içinin orjinal olarak bırakılması herhangi bir katkı maddesinin kullanılmaması,ilk içimde dahi tütünün tadının bozulmamasının istendiğini kanıtlıyor.
  İçicisini hiç yormayan,terazisi bu kadar dengeli bir pokerimin olması karşısında ” kendimi kıskanıyorum ”…:)
  Birol Salman’ın ticari kaygı gütmeyişi,yaptığı her pipoyu sanki kendi kullanacakmış gibi özenle yapışı biz pipocular için ayrı bir fırsat olarak karşımızda duruyor.Ve aynı pipodan ikincisinin olmaması BS Pipolarının nasıl bir hazine olduğunu anlamamız için yeterli olacağını düşünüyorum…

 12. 25 yıllık pipo içicisiyim,hemen hemen her markadan dunhill,savinelli,plumb,dr max,peterson.chacom,bigben,stanwell daha adını hatırlayamadığım birçok marka ama Birol beyin yaptığı pipodan aldığım içim zevkini hiçbir pipoda alamadım.Kendime soruyorum acaba piponun kökünü gördün,çizimleri gördün,yapılış aşamalarını gördün o mu etkili oldu diyorum bilemiyorum karar veremedim,ağacın kalitesi tartışılmaz daha ilk içimde tütünün tadından başka hiçbir şey hissetmiyorsunuz,en önemli özellik ağacın kalitesi,damarların sık aralıklarla dik olması piponun ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor,umarim uzun yıllar içmek bana nasip olur…

 13. Üstad, modeller muhteşem. Ellerinize sağlık. Sitenize üye olmak ve yeni ürünleri takip etmek mümkün müdür? Saygılar.

 14. Birol Ustam ilk Churchwarden’ı yapar yapmaz kendine ayırdığı için netten fotolara baka baka hasret giderdim.2. churchwarden’ ı görür görmez almak bana nasip oldu.Pipoyu daha elime alır almaz işyerinde pipo hakkında bilgisi olan olmayan herkes piponun ne kadar kaliteli olduğunu fark etti.Ağızlığından cilasına her zamanki tam kalite gibi yüzde yüz memnuniyet için üretilmiş bir pipoydu çünkü.Bu ikinci BS marka pipom.Elimde şu anda imkan olsa tüm seriyi alırdım herhalde.Bir de diablo adlı pipoda gözüm kalmıştı.Onunda ikincisini yaparsa ona da talip olacağım ustam.

 15. Geçtiğimiz cumartesi itibariyle bir freehand Birol SALMAN pipom oldu. İlk içim olmasına rağmen o kadar keyif verdi ki sanırsınız içilmiş de kullanıma hazır hale getirilmiş. Enfes bir pipo edinmiş oldum. Ellerine sağlık Birol Usta.

 16. Birol SALMAN imzalı, özel el yapımı bir pipo almak bana da nasip oldu. Tek kelimeyle her şeyiyle mükemmel bir pipo. Birol Bey işinin ehli bir usta. Atalarımız ne demiş; “bir pişirim tarhanan varsa ehline pişirt” …

 17. birol ustadan edindiğim pipoların verdiği hazzı anlatabilmek için cümle kurmakta açıkcası zorlandım. anladımki bazı özel damak tatlarının yorumu olmuyormuş.bu yorumda anlatmakta zorlandığım hazzı merak eden varsa siparişini verip o keyfi yaşasın…eminim pipodan aldığı keyfin burada teşekkür yorumunu yapmakta benim gibi zorlanacaktır.değerli ustama çok teşekkür ediyor yaptığım bu yorumun onun sanatını anlatmakta yetersiz olduğunu düşünüyorum…ellerine sağlık ustam bizi bugüne kadar pipoyu ağzımıza değilde kı…. sokanlardan kurtardın…..

 18. Türkiye’de böyle kaliteli el yapımı pipo üreten başka kim var diye soruyorum kendime, bir tek sizin isminiz geliyor aklıma. Çalışmalarınız ve ortaya çıkan ürünler profesyonel değerde ve pipo severlere bu konuda öncülük yapıyorsunuz. Emeklerinizin devamını dilerim.

  Saygılarımla.

 19. HAYIR İŞLER BÜYÜK USTAM SENİN YAPTIGIN HANGI İŞ KÖTü OLDU USTAM. AMA BENİM SANA TAVSİYEM BUNDAN SONRA TURKİYENİN SENİN GİBİ KALİTELİ AğAç PİPO YAPAN USTAYA İHTİYACİ VAR AMA BU İŞİ HOBİ GİBİ DEGİL KüçüK DE OLSA FABRİKASYON OLARAK DENE NEDEN DERSEN BEN LÜLETAŞI üRETİYORUM SENDEN PİPO ALANLARIN HEPSİ MEMMNUN YAPTIĞIN PİPOLAR BENİM ANLADIGIM KADARIYLA TÜM PİPOLARIN ÇOK GÜZEL HAYIRLI İŞLER USTAM..

 20. ‎4 yıldır pipo kullanıyorum nacizane bilgime ve ağız tadıma göre muhteşem.sağolasın birol hocam gözüm gibi bakacağım ve keyifle içeceğim

 21. Kendi kendine sevdiren pipo . İçtikten sonra piponun kökü sana diyorki tekrar doldur tekrar.
  Özel anlar için benzersiz bir pipo.onu aldım ve çok şanslıyım :).

 22. Bize harika eserler üreten değerli Birol Salman’ın son iki ürününe ilk görüşte hayran oldum. Nette ilk önce sunduğu full bent rodesian kase üst duvarındaki harika izleri taşıyan sarı rengi ve rustik kaplaması ile bir pipodan ziyade kaliteli bir mücevher ya da el emeği göz nuru bir mobilya gibi duruyordu adeta. Boyutları mükemmeldi. Grain izlerini görememize karşın rustik öylesine bir asalet vermişti ki. Yıllardır filtreliye alışan benim için filtresiz oluşu bir handikap değildi; zira dünyanın en üst markaları hep filtresiz üretiyor ve çoğu kullanıcı filtresiz içiyor. Akrilik ağızlık tam bir sanat şaheseri. Şahsen ben şu sıralar Don Florian, Kent Rasmussen, Erik Nording gibi markaları deli gibi incelerken Birol beyin ürünlerinin bunlardan hiç de geride olmadığını düşünüyorum. Naçizane ev şartlarında hazır köklerden yaptığım bir iki çabanın devamında Birol beyden öğrenecek ve belki ileride de pratik olarak paylaşacak çok şeyimiz var. Bizleri bu keyifli anlarla buluşturan kıymetli ustaya her zaman olduğu gibi yine şükranlarımla….

 23. dostum her işte olduğun gibi bu işindede yakaladığını kopartmışsın izlediğim kadarı ile başlangıcından şu ana kadar kendini bile aşmıssın hobi hayatında olsa bu işinde başarılar dilerim.

 24. Yaklaşık 15 gün önce Birol abi’den pipo aldım..İlk içişimden sonra üstad dan daha çok pipo almam gerektğine karar verdim..Yakın zamanda ( yarın sabah olabilir :):):) ) ikinci pipomun siparişini vermeye düşünüyorum..Ellerine sağlık Birol Abi..

 25. abi kim görse “uu bu nerden çıktı? mükemmel olmuş nerden aldın bunu” şeklinde tepkiler veriyor :D içimi de harikulade. bu pipo ile bana bir pipodan fazlasını verdin abi eli öpülecek adamsın :) sayende pipodan keyif almaya başladım var ol ellerin dert görmesin

 26. Yaptığın pipoları merakla takip ediyorum Birol abi. İlk pipolarına nazaran kendini çok geliştirdiğine inanıyorum. Çalışmalarının devamını biliyorum. Umarım benim de BS Hand Made bir pipom olur. :)) Takipteyiz.

 27. Sağolsun benim için tomato lovat 2’yi yaptı Birol usta. Kendisi hem iyi bir usta hem de iyi bir dost. İçim kalitesi olarak kullanmakta olduğum porsche dizayn pipolardan farkı yok. Hem bu güzel pipo için hem de telefonla tanışmamıza rağmen sordum tüm sorulara içtenlikle verdiği yanıtlar için kendisine teşekkür ederim. Eline sağlık Birol usta

 28. iki ay gibi kısa bir sürede 5 tane bs pipom oldu. önceki yorumumdaki üç pipoya ilaveten freehand-1 ve tomato lovat da pipolarıma dahil oldu. keyifle tüttürüyorum. şimdi tomato lovat 2’nin fotoğraflarına bakıyorum tekrar tekrar..:) eline sağlık usta, yeni modelleri heyecanla bekliyoruz.

 29. Birol ustadan 2 tane pipom var lovat ve full bend rodoslu ağaç kalitesi ve işçilik kusursuz. İçim kalitesi süper keyifli ve kuru. Bence en önemlisi pipoyu aldıktan sonraki ilgi ve alaka eğer bir sorun olursa pipoda birol bey sağolsun pipoyu yeniden yapıp değişime kadar gidiyor.Sanatına bu kadar güvenen ve arkasında duran bir ustanın pipolarına sahip olmak bence bir ayrıcalık.

  Teşekkürler Birol usta

 30. Şu anda Birol Abinin benim için yaptığı Freehand pipoyu içiyorum. Bu 5. kullanışım. İlk kullanımlar olduğu için daha cake tabakası oluşmadı. Genelde Latakya ağırlıklı tütünler ile pipoyu olgunlaştırıyorum. Yeni bir pipo. Ancak buna rağmen sulanma yok. Tütün tadını olduğu gibi alabiliyorum. Shank kısmı benim gibi hızlı içen birisi için bir parça tehlikeli. ısınmasın diye kendimi bir hayli kontrol etmek zorunda kalıyorum ki bu da beni gerçekten yoruyor. Ancak bu pipo sayesinde sanırım daha yavaş içmeyi öğrenebilirim. Ağaç kesimi ve çanak iç yapısı gayet güzel. Damarlar kesime göre 90 derece dik iniyorlar. Ağızlık kalınlığı ne kalın ne ince. Aldığı açı ile rahat bir kavraması var çeneyi yormadan rahatça işinizi görebiliyorsunuz. Çok kalın olmadığı tükürük saçmadan konuşabiliyorsunuz. :) Kısacası kendisi ustam ve de çok saygı ve sevgi beslediğim birisinin olmanın yanında gerçekten işini tam anlamıyla yapan birisi. Kendisini herkesin önünde yaptığı işler için bir kez daha tebrik ediyorum. Ve bana böylesine özel ve anlamlı bir hediye verdiği için çok teşekkür ediyorum. Ha merak edenler için işte pipom. http://www.bs-pipes.com/satista-olan-pipolarim/satilan-pipolarim/freehand-duz-smooth-pipo/
  Ellerine sağlık Birol Abi.

 31. Yaklaşık 1 hafta evvel ilk bs pipoma sahip oldum. 1 haftada pipoyu 5 kere içmişimdir, ki bazıları üst üste doldurumlardı. Birol Bey’e de söylediğim üzre, acaba bu pipoyu içip kıvama getirdikten sonra içini tekrar temizleyip bir daha mı satışa sundu diye düşünmedim değil. Daha ilk içimden itibaren tatsal açıdan verdiği sonuçlar hayret uyandırıcı. Diğer arkadaşların yorumlarına katılıyorum, elinize sağlık ve daha binlerce pipo yaparsınız umarım.

 32. Birol Abi site hayırlı olsun… O güzellikte pipolara anca bu güzellikte bir site yakışırdı. Yeni pipolarını dört gözle bekliyorum, emeğine sağlık, sevgiler…

 33. Saygı değer hemşehrim Birol Abi’me selam olsun. Siten hayırlı, uğurlu olsun inşallah abicim

 34. Öncelikle benim ilk kez kaliteli pipo ve içim zevkini tanıştıran Birol Bey’in piposu olduğu için bendeki yeri çok farklı.Düzenli olarak tasarladığı yeni pipolarını takip ediyorum.Çok yaratıcı, farklı ve kaliteli çalışmaları var.Bir tane olsa da Birol Salman imzalı bir pipom var ve son zamanlar fark ettim ki her gece o pipoya sıra gelsin diye diğer pipolarımdan ayırmaya başlar olmuşum.Kesinlikle ismi ömür boyu”kalite” olarak kalacak bir pipo üstadı.Her yeni çalışmasını gördüğünde bir pipo sever olarak içi gidiyor insanın.

 35. Birol Bey siteniz çok güzel olmuş, kutlarım. Ayrıca ürünleriniz son derece estetik görünümde, kaliteli malzeme kullanılarak özenle yapılmışlar. Dünya çapındaki örneklerle yarışacak düzeydeki bu ürünler biz pipo severlerin ilgisini çekiyor. İspanyol platonuzu severek ve keyifle kullanıyorum.
  Başarılarınızın devamını diliyorum üstad.
  Saygılarımla.

 36. Ağaç kalitesi ve işçilik olarak türkiyenin uluslararası platformdaki ustası site hayırlı olsun daha güzel ürünlerin sergilenip dış ülkelerede adını duyurması dileğiyle

 37. Kullanma şansına eriştiğim Lovat Set, Volcano ve Smooth Poker pipolarımdan ziyadesiyle memnunum. Birol Bey’in kaliteli ve yaşlı kök kullanması, üretimde gösterdiği hassasiyet ve en önemlisi usta bir piposever olması nedeniyle kattığı ruh bizler için şans. Ülkemizi başarıyla temsil edecek bir el yapımı pipo ustamız var artık.

 38. dostlarımın ve benim pipolarımı kullanan arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir